W finale „The Murph Challenge Poland 2022” wzięło udział 32 najlepszych zawodników

i zawodniczek z całego kraju, spośród prawie 300 startujących w edycji on line tego wydarzenia. Zadanie główne polegało na przebiegnięciu 1600m, zrobieniu 100 podciągnięć, 200 pompek, 300 przysiadów kończąc biegiem 1600m w kamizelce 9kg. Do finału zakwalifikowało się dwóch funkcjonariuszy POSG sierż.szt. SG Paweł Wołkowycki i sierż.szt. SG Maciej Wołkowycki. Wszyscy zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom reprezentując swoje jednostki. Sierż.szt. Paweł Wołkowycki w klasyfikacji on line zajął 2 miejsce ostatecznie kończąc finał na 6 miejscu, sierż.szt. Maciej Wołkowycki w formule on line zajął 25 miejsce i 18 miejsce w finale.

„The Murph Challenge” to crossfitowe zawody i jednocześnie jeden z najpopularniejszych treningów z cyklu HERO WOD na świecie.
Ten WOD poświęcony jest upamiętnieniu żołnierza US NAVY SEAL. LT Michael P. Murphy, który zginął bohaterską śmiercią 28 czerwca 2005 podczas misji w Afganistanie.

Tegoroczny finał odbył się w Chorzowie na Stadionie Śląskim w przeddzień Dnia Weterana tj. 28.05.2022r. Zawody miały na celu upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami. W tym roku część wpisowego została przekazane synkowi policjanta, Mikołajowi Kubali chorującemu na SMA.